11 Aralık 2010 Cumartesi

ÇOK MUTLUYUM

İstanbul'da bugün kar var. Her taraf bembeyaz ve çok soğuk. Önceki yıllara göre gerçi biraz geç geldi ama tam geldi. Bir gün önce 20 derecelere varan sıcaklık bir gün sonra 15-16 derece düştü. Hissedilir bir soğukluk oldu. Çok yoğun poyrazda cabası. O kadar kuvvetliki bahçemdeki tüm ağaçlar yatıp kalkıyor. Neredeyse kırılacak gibi. En şiddetli kışa,  İstanbul aslında 3 gün sonra giriyor. Buda yaklaşık 60 gün sürüyor. Yani şubat ayının ondördü gibi 60 gün bitiyor ve en şiddetli denilen kış bitiyor. Ondan sonra kar yağsa bile yerkabuğu ısınmaya başladığından pek hükmü kalmıyor. Gerçi büyüklerimizin "Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır." sözüde var ama dediğim gibi bu 60 gün geçtimi artık kıştan korkmuyorum.
Artık 46 yaşından gün almaya başladım biliyormusunuz. Şairin dediği gibi yolun yarısını tamamladım. İnşaallah diğer yarısınıda yine sevdiklerimle beraber sağlıklı ve mutlu bir şekilde tamamlarım.

Geçen hafta çocuklarımla birlikte sıla i rahim yaptık. Önce İzmit Yuvacığa anne ve babamın yanına gittik.
Orada bir gece kaldıktan sonra Bursa Orhangaziye geçtik.

 Orhangazide de bir gece kaldıktan sonra evimize geldik. Çok güzel neşeli günler geçirdim. Herkes iyiydi bizleri görünce çok mutlu oldular çok çok dua ettiler. Bizde mutlu olduk.Sevgi ve saygılarımla

12 yorum:

Begonvilli Ev dedi ki...

Allah mutluluğunuzu daim etsin. Ne hoş aile kareleri.

ஐ๑LeiThYcAt๑ஐ dedi ki...

maşallah :) allah nazardan saklasın mutluluğunuzu :)

sarkaç dedi ki...

Sağlıklı nice mutlu ve sevdiklerinizle birlikte yaşlara

ÖRGÜÇANTAM dedi ki...

sağlıkla birlikteliklerinizin devamını diliyorum

İlhami Uyar dedi ki...

Allah birlik beraberliğinizi ve sevgi ortamınızı hiç bozmasın.Tüm aile bireylerine sağlıklı,mutlu nice yıllar dilerim.Saygılarımla.

Âşiyanda dedi ki...

Sağlıklı,mutlu, huzurlu uzun bir ömürü yuvanızda ailenizle yaşamanız dileğiyle.(Maşaallah)

♥pemb€sinti♥ dedi ki...

Saglık mutlu husur dolu bir aile ortamında daha nice nice yaşlara

Yıldız dedi ki...

MANDALİNA VE PORTAKALLI LEZZETLERİNİZLE HEPİNİZİ ETKİNLİĞİME BEKLİYORUM


http://hobidunyam.womanforum.net/ tarafından düzenlenen

yemek etkinliklerinin mandalina ve portakallı lezzetler *9* " Etkinliğine

ben http://mandalincikmazi.blogspot.com/ ( Yıldız ) ev sahibeliği yapacağım30Aralık-20 Ocak tarihleri arasında düzenlenen etkinliğime katılmak için dilediğiniz çeşitte mandalin ve portakallı tarifler hazırlayıp resmiyle birlikte tariflerinizi blogunuzda yayınlayıp bana isim, tarif adı ve blog adresinizi belirterek mail atmanız yeterli olacaktır. Blogu olmayan arkadaşlar da katılabilirler hepinizi bekliyorum.


Ayrıca bu davetiyeyi ulaştırabildiğim, ulaştıramadığım herkes etkinliğimize davetlidir.Davetiyeyi ulaştıramadığım arkadaşlarım olursa lütfen kusuruma bakmayın hepinize ulaşmaya çalışacağım.TEŞEKKÜR EDERİM


NOT: hobidünyam etkinliklerine ev sahibeliği yapmak isteyenler
http://papatya68.blogspot.com/ adresine başvurabilirler...

Hepimize kolay gelsin.

ladygreenriver dedi ki...

daha nice senelere sağlıklı mutlu huzurlu ulaşırsınız inşallah..uzun zaman oldu yoksunuz blogunuzda umarım iyisinizdir...
selamlar,saygılar

bilge dedi ki...

aile toplumun en temel taşıdır onlar ne kadar sağlam olursa toplumumuz da o kadar güçlü olur imrendim size mutluluklarınız gözlerinizden okunuyor..bizde kalabalık bir aileyiz kardeşler sık sık bir araya gelmeye çalışırız..sevdiklerinizle sağlıklı uzun huzurlu yıllar diliyorum..

GÖNÜL dedi ki...

sağlık ve mutlulukla nice yıllar kandiliniz mübarek olsun

ladygreenriver dedi ki...

Allah mutluluğunuzu daim etsin abicim.ailenizle sağlıklı yıllar geçirin inşallah bu arada oğlunuz da sizin kopyanız maaşallah:)

Related Posts with Thumbnails