6 Ocak 2010 Çarşamba

DEDE OLMAK İSTİYORUMDEDE OLMAK İSTİYORUM

Evet yanlış okumadınız ben dede olmak istiyorum. Çocuklarım beni dede yapacak çağa  henüz gelmediler ama kayınlarım sağolsunlar beni hemen dede yaptılar.
Küçük kayınçomun 20 aylık oğlu Yusuf Efe Cansız  halasıyla birlikte bize geldi. Önceleri benden biraz çekinir gibi oldu ama bana dede dede diyerek yakınlaştı. İnanın önce biraz değişik oldum çünkü bugüne kadar bana kimse dede dememişti. Bütün çocuklardan abi, amca gibi kelimeler duymuştum ama ilk defa dede lafını duydum.
Çok farklı bir duygu, insanın içinden sanki ılık birşeyler akıyor gibi geldi. Hele size sarılması, sizi öpmesi varya insanı en çok mutlu eden şeylerden bir tanesi olması gerekir heralde.Allahımdan  herkesin önce anne baba olmasını, ardından da torun sevgisini tatmasını diliyorum. Büyüklerimden her zaman duyardım;"Torun kardır çok sevilir" Çok doğru, gerçekten torun seviliyor. Kayın çocuklarını torun gibi sevebiliyorsam anlayın kendi torunlarımı nasıl seveceğim.
Sevgi ve saygılarımla.

2 yorum:

Küçük Sofra dedi ki...

İnşaAllah dede olursunuz. :)

Çilekli Mutfak dedi ki...

Bende anne olup,babamı dede yapmak istiyorum ama en az 3 sene var :) Bu eylül evleniyorum :) Sizde 2. dedesi olursunuz :)

Related Posts with Thumbnails