1 Mart 2010 Pazartesi

TAM ZAMANI


TAM ZAMANI

        Cemreler düşmeye başladı. Geçen hafta havaya, bu haftada suya düştü. Önümüzdeki hafta topağa düşecek  o zaman artık tüm ağaçlara sular yürüyecek tabiat ana canlanacak ve ilkbahar gelecek.

        Arkadaşım, dostum Abdullah abim cumartesi günü beni ziyarete geldi. Kendisi ile bahçemi gezdik ve bana "meyve ağaçların tekrar bir budama istiyor" dedi. Bende hemen testere ve makası eline tutuşturdum. Al dedim budamaya başla. Oda sağolsun beni kırmadı ve bütün gün bahçemde ağaşları budadı. Bir ara Hüseyin abimde geldi oda yardım ettide aynı gün budama işlerini bitirebildik. 

Üzümleri budarken çok içim acıdı sanki bana çok kestiler gibi geldi ve çok acıdım Abdullah abim anlamış olacakki bana "Fuat ben bu budama işini babamdan öğrendim. Babam bana "oğlum üzümleri düşman gibi budarsan o sene çok mahsül alırsın" derdi bende onun sözü üzerine ençok üzümlerini kesiyorum"dedi bende bildiği gibİyapması söyledim tabi ama içim acıyarak. 
        Nar ağaçlarının dibindeki filizlerden fideler koparıp saksılara diktik. İki adetde elma fidesi diktik ekşi
elma verecekler ben çok severim. Şimdi budama ve dikmenin tam zamanı onun için bahçesi olanlar haydi artık bahçeye inelim.


        Sevgi ve saygılarımla.

1 yorum:

Yelish dedi ki...

merhaba

Postaladigim balkabagi tohumlari ulasti size degil mi ?
emin olmak istedim
tesekkurler

Related Posts with Thumbnails