5 Mayıs 2010 Çarşamba

KARA KIZIN SÜPRİZİ


KARA KIZIN SÜPRİZİ
Bugün çok neşeliyim. Çünkü karakızım bana süpriz yaptı. Kattı önüne 14 tane civciv çıktı kapının önüne geldi.
Bundan yaklaşık 1 ay önce çok rüzgar olduğu bir gün köpeğim zincirden kurtulmuş ve tavuklara saldırmıştı. Hatta bir tanesinide öldürmüştü. O kadar üzülmüştümki. O zaman bir tavuğumda kaybolmuştu. Karakız dediğim tavuğumun kaybolmuştu Karakızı ben büyütmüştüm. Yumurtasını Erzurumdan getirtip civciv olarak ben yetiştirmiştim. O kadar iyi bir tavuk olmuştuki haftanın 7 günü yani neredeyse hergün yumurtluyordu. İşte karakızım o gün kaybolmuştu. Ne kadar aradımsa bulamamıştım.Ormanları bile aramıştık ama karakızı bulamamıştık.


Bugün tavukları yedirmek için kümese indiğimde dışarıdan gelen civciv sesleri dikkatimi çekti bahçemin sonuna doğru gidince karakız peşinde 14 civcivle kümese doğru geliyordu. Nasıl sevindim anlatamam. Nerede gurk yatmıştı, civcivlere birşey olmadan nasıl büyümüştü ne yemişlerdi hiç bir şey anlamadım. Çünkü civcivler nerden baksanız 5-6 günlük vardılar. Daha önceleride böyle şeyler yaşamıştım ama civcivler 1-2 günlükken önce tavuk gelir ardından tavuğu takip ederek diğer civcivlere ulaşırdım. Bu sefer hazır büyümüş civciv geldi ve tavuk direk kümesine girdi. Sonra genelde hepsi aynı renk civciv olurdu ama bu civcivler rengarenkti farklı tavuk yumurtalarıda var gibi geldi bana Neyse çok sevindim. Sevincimide sizlerle paylaştım.
Sevgi ve saygılarımla.

14 yorum:

ruşen dedi ki...

çok ilginç, aynı zamanda çok da güzel bir haber... gözünüz aydın.

Belita dedi ki...

boas tardes! tenho a informar que não é uma pomba que está no ninho é uma rola! e gostei muito de ver a minha foto da minha rola no seu blog

Fuat Gencal dedi ki...

Çok teşekkür ederim. Sağolun.

Saygılar.

biyasimadahagirdim dedi ki...

gerçekten güzel bir sürpriz olmuş, civcivler çok sevimli:)
size ve ailenize hep böyle güzel sürprizli günler dilerim..

ozgur dedi ki...

Ne hoş sürpriz.Keşke bizlerin de böyle imkanları olsa doğayla iç içe yaşayabilsek.
En büyük hayalim benim de bir bahçe :))

Yildiz dedi ki...

gerçektende süpriz olmuş
size el öptürmeye gelmiş kara kız :))
şaka bir yana çok ilginç....

Roséli - a Flor dedi ki...

Legal essa foto ...

Deniz dedi ki...

ne kadar güzel bir bahçeniz var. hayvanlarınız harika.
çok zevkli olmalı bahçeyle uğraşmak.
kolay gelsin size :)

ramazan dedi ki...

Çok güzel. Hep böyle mutlu haberler alın.

celil sami dedi ki...

Maşallah bence buna kısmet denir. Ne güzel karakızı kaybediyorsunuz kaybettiğiniz kara kız bir ay sonra 14 civcivle sizi tam bir sürpriz yapıyor. Buna kısmet denmez de ne denir. İnşallah sağlıklı büyürler. Paylaşım için teşekkürler.

bekdikli dedi ki...

ayyy çok tatlılarrrr.......

Recep Altun dedi ki...

Merhabalar Fuat Bey,

Gerçekten de çok ilginç bir durum. Kaybolan tavuk daha sonra civcivlerle kümesine dönüyor. Karakıza maşallah diyeceğim nazar değmesin.

Selam ve dualarımla.

Fuat Gencal dedi ki...

Çok teşekkür ederim. Gerçekten beni çok sevindiren bir olay olmuştu. Karakızın süprizi. Ziyaretiniz içinde ayrıca teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılarımla...

özlem dedi ki...

Sevgili Gencal kardeşim; Bu tavuk hızlı,cesur,uçma becerisi olan bir yapıya sahip. Sizin Kara Kızın Bir benzeri de bende vardı. Maalesef iki kez ağzından aldığım köpeklere onu kaptırdım.Ancak,ölmeden önce bir iyilik yaptı: Bana dokuz civciv bıraktı. O civcivler şimdi beş (5) aylık ve her biri 2-2,5 kilo arasında. İnanılmaz bir hamaratlıkla beslediği yavrularını otuz beş (35) günde başından salıverdi. (Ayrıca,bırakmadan 2-3 gün önce de yumurtlamaya başlamıştı.) Ancak bu tavuğun soyu ile ilgili bir hata yapmıştım: Sıska diye altına daha irice bir tavuğun yumurtalarını bırakmıştım. Anlayacağınız soyunu kaybettim. Sitenizde görünce "aha benim tavuk" diyecek kadar oldum. Aman soyunu koruyun. Paylaşımınıza sevindim.Başarılar.

Related Posts with Thumbnails