11 Mayıs 2010 Salı

TEMİZLİK VAR


TEMİZLİK VAR
Çok uzun zamandan beri aklımda olan ama sürekli ertelediğim güvercin kümesini sonunda temizledik. Kış dolayısı ile sıkı sıkı kapattığım,ıslanmasın diye temizlemediğim kuş kümesimi bugün havanında güzelliğinden faydalanarak kızım Fatmanur ile birlikte temizledik.

Kızımla birlikte kümesi temizlerken güvercin gübrelerini büyük bir varilin içerisine koyduk. Sulandırıp ektiğimiz sebzelerin toprağına karıştıracağız. Çok fayda sağlıyor. Özellikle karpuzlarda çok faydasını gördüm.
Temizlik yaparken güvercinlerimiz nekadar azaldığını fark ettim. Yaklaşık 17 adet güvercinim yoktu. Kedimiz Mestan bir şekilde yakalayıp yemişti. Çoğu güvercinin eşi kaybolduğu için farklı eşler tutmuşlardı, hatta yumurtlamışlardı bile.
Mestan kedimizde kendinden bahsedildiğini anlamış gibi samanların üzerinde sinmiş benim uzaklaşmamı bekliyor. Yine kendine kuş ziyafeti çekecek heralde. Ama artık yedirmem.
Sevgi ve saygılarımla.

2 yorum:

Yelda Calimli dedi ki...

Fuat Bey, blogunuza gec rastladim:)ama ilerde bu faydali bilgilerle ve onerilerinizle hayallerimin bahcesini ve ciftligini guzellestirmeyi diliyorum:)kolay gelsin...

sarkaç dedi ki...

Hayatınıza çok imrendim. Kedim de kediniz yerinde olmayı dilerdi sanırım.

Related Posts with Thumbnails