13 Mayıs 2010 Perşembe

ÇOK KOŞTUM


ÇOK KOŞTUM

Bu sabah bir gürültüyle uyandım. Kümesten geliyordu. Hemen bahçeye indim ve tüm kazların kümesi terk ettiğini ve komşumun bahçesine doğru ilerlediğini gördüm.


Kümes kapısına dayadığım tahtalar ne oldu bilmiyorum yıkılmış. Tahtalar yıkılınca kapı aralanmış ve bütün kazlarım dışarı çıktılar. Bahçe telinin yırtık olan bölümünden geçerek  alt komşumun bahçesine doğru hızla ilerlemeye başladılar.

Komşum henüz bahçesindeki otları biçmemişti o nedenle bahçesi yemyeşil duruyor. Kazlarda heralde yeşilin kokusunu aldılarki direk oraya koşarak gidiyorlardı. Allah'tan benim bahçemde dolaşmadılar yoksa dikilen bütün fideleri yok ederlerdi.

Ben çok hızlı bir şekilde telden geçemediğim için bahçe kapısından geçerek komşumun tarlasına gittim ve kazları çevirmeye,geri getirmeye çalıştım. Biraz hızlı gittim heraldeki nefes nefese kaldım. Birazda korktum. Kazlar komşumun küçük oğlu Samet'e zarar verebilirdi. Neyseki korktuğum olmadı küçük Samet su kuyusunun arkasına saklanmış. Kendini korumuştu.
Sevgi ve saygılarımla

3 yorum:

bilge dedi ki...

kazlardan oldu bitti korkarım yılandan hiç korkmam ama o kazlar çocukken saldırmışlardı o yüzden çok korkarım güzel bir paylaşımdı teşekkürler..

arzu dedi ki...

s.a.
8 yaşlarındayken kaz sürüsü tarafından yaklaşık 500 mt kovalandıktan sonra artık nerde kaz görsem yolumu değiştiriyorum ve bundan dolayı peşlerinden koştuğunuz için cesaretinizden dolayı sizi alkışlıyorum :)))))
selam ve dua ile

esra dedi ki...

gülerek okudum:))geçmiş olsun....bende bahçeme bir kaç ciciv alıp büyütmek istiyorum fakat kedilerden korkuyorum yerler diye...

Related Posts with Thumbnails