21 Mayıs 2010 Cuma

BAHÇEGÜL


BAHÇEGÜL
Eşimin ve annesinin Samsun Taflanda bakıp büyüttükleri ve Bahçegül adını verdikleri bir inekleri vardı. Eşim çocuklarımıza hep ondan bahsederdi. Hatta kaynanam Bahçegül den bahsedilince duygulanır ve ağlamaya başlardı. İşte böyle bir inekti Bahçegül. Bol anıları olan çok sevilen ve hep hatırlanan bir inek.
Bizim Bahçegül adını verdiğimiz ineğimiz ise her ne kadar eşimin anlattığı Bahçegüle benzemese bile, insana yakınlığı ve zayıflığı ile çok benziyor. Evet bizim Bahçegül de biraz zayıf ne kadar yedirsemde kilo aldıramıyorum.
İki doğum yapmasına rağmen hep aynı kiloda gelen veterinerlere sorduğumda sağılan hayvanların zayıf olmasının normal olduğunu söylüyorlar. O nedenle alıştım fazla uğraşmıyorum artık.

Bahçegülü otlatmaya çıkarırken kızım Fatmanur  bizi resimledi ne kadar çekme dedimsede çekti. Benim yanımda Bahçegül sanki dahada zayıflamış göründü.

Sevgi ve saygılarımla.

2 yorum:

esra dedi ki...

NE GÜZEL ...BAHÇEGÜL İSTANBULDA KENDİNE BAKICAK BİR SAHİP BULMUŞ....ESKİDEN HALAM ÇOK SEVDİĞİ İÇİN BABAMDA HALAMA ALMIŞTI BİR KAÇ BAHÇEGÜL HER KURBANDAZ BİR TANESİ KESİLİRDİ HALAM ÇOK AĞLARDI...ALLAH RAHMET EYLESİN HALACIĞIMADA...

zayıflamak gerekk.. dedi ki...

merhaba..bu diyetin ayrıntılarını yazabilir misiniz acaba?saygılar..
ben de beklerim : http://nilmoon.blogspot.com

Related Posts with Thumbnails