7 Temmuz 2010 Çarşamba

ÇAYIMI YUDUMLADIM


ÇAYIMI YUDUMLADIM
Bugün bahçemde çok çalıştım. Sabah biraz erken bir şekilde bahçeye indim. Hanım ahırları yapıp hayvanları beslerken bende suyu açtım ve sebzeleri sulamaya başladım. Yağmurlardan sonra ilk defa suluyorum. Toprak son iki günlük sıcağın etkisi ile bayağı kurudu tüm sebzeler su istemeye başladı.
Güneş fazla kızdırmadan sulama işini bitirdim. Sonra eşimle domateslerin fazla yapraklarını kırdık ve üçüncü bağı bağladık. İnşaallah bu sene çok domates yiyeceğiz.
Yoruldum. Meşe ağacımın altında kızım kahvaltı sofrasını hazırlamıştı. Çok güzel kahvaltı yaptım. Semaverde çay da çok güzel sardı. Oğlum hemen kızımla beni resimledi. Sonra bu kareyi sizlerle paylaşacağımı anlayınca kardeşinden kendisinide çekmesini istedi.
 
Keyf çayımı içerken çaydan ne kadar zevk aldığımı anladım. Çay,tiryakileri ne derler çay  5 duyu organına hitab eder, rengiyle göze, kokusuyla burna,  şekerini karıştırırken kulağa, sıcaklığıyla tene,  tadıyla  dile. Gerçektende çay bir yaşam destek ünitesi gibidir kısacası.
Çay, söyleşinin bahanesidir, çay içini ısıtandır soğukta, çay yorgunluğunu alandır en yorgun anlarında, çay keyiftir, çay dosttur kederinde, sırdaştır çok zaman. Ne güzel söylemişler değilmi?

Sevgi ve saygılarımla.

9 yorum:

ŞÜKRAN dedi ki...

Sayın Futa bey, ne güzel de yazmışsınız ..Çayı bende çok severim hafta sonu evişlerini bitirip te oturunca bir ikişi de olsam o çayımı yapar demliğin sonuna kadar içerim.. Ama semaverin çayı başka olur tabiki.. Çocuklarda maşallah ne sevimliler böyle .. Bu karede beni tek rahatsız eden şeyi size söylemeliyim..Sevdiğim dostlarımın kiloları yüzünden bir sıkıntı yaşayabilecek olmaları.Sizin bloğa bakınca Allah korusun kilolarınız beni hep korkutuyor Sakın yanlış anlamayın bunu demezsem dürüst davranmamış olacağımı düşündüm.. Hiç birimizin sevdiklerimizi üzmeye hakkı yok değil mi..Hadi biraz kilo vermeye başlayın ne olur göreceksiniz bakın nasıl kendinizi daha genç ve dinç hissedeceksiniz.. Bunu sizi bir ağabey ,bir dost gördüğüm için yazdım.. saygılar.. Çocuklara ve eşinize çok selamlar..

Yildiz dedi ki...

Afiyetler olsun ....
Bu blogu çok seviyorum yüreğinize kaleminize sağlık herkese selamlar....

cAt dedi ki...

afiyet bal şeker olsun efendim =)

Fuat Gencal dedi ki...

Güzel, içten ve samimi yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla.

aldigikadarun dedi ki...

afiyet olsun rabbim bizlerinde evlatlarımızı büyütüp onlarla böyle güzel sofralarda buluşmak nasip etsin....

Fuat Gencal dedi ki...

Amin. Çok teşekkür ederim. Mevlam dualarınızı kabul etsin inşaallah.

Saygılar.

sarkaç dedi ki...

Bahçe güzel, hava güzel, çay güzel, insanlar güzel. En güzeli de çayı kızınızın elinden içmek olsa gerek.

Yildiz dedi ki...

Hayırlı kandiller dilerim..
Selamlar ......

Ahmet GENCAL dedi ki...

En kısa zamanda, mesela bu hafta sonu, hep beraber içeriz inşallah.

Related Posts with Thumbnails