17 Ağustos 2010 Salı

İSTANBUL YANIYORMUŞ


İSTANBUL YANIYORMUŞ
Bu akşam iftar için kardeşime davetliydim.  Kardeşimin Dudulludaki evlerine iftara gittim. İnanın yandım. Çok sıcak piştik evde oturamaz duruma gelince erkenden kalkmak zorunda kaldık.
Havalar son iki haftadır çok sıcak gidiyor. Bahçeme bile ya sabah çok erken iniyorum ya da iftara yakın. Yoksa bahçede bile durulmuyor. Gerçi biz sıcaklardan fazla bunalmıyorduk. Sürekli bir esinti olması insanı rahatlatıyordu. Fakat güneşten kendimizi çok koruyoruz. Ve çok güneşe çıkmıyoruz.

Ramazan ayımızda çok güzel geçiyor öyle fazla susamıyorum. Kardeşim iftara davet edince bugün akşam ahırlarını yaptıktan sonra eşim, çocuklar ve kayınvalidemle Dudulluya kardeşimin evine gittik. Gelinim Neslihan sağolsun çok özenerek mükemmel bir sofra hazırlamıştı. Çok güzel yedik içtik ama ev öyle sıcaktıki pervaneler bile bana yeterli olmadı. Hatta bir ara kaynanam "hadi hemen gidelim fenalık geçiriyorum" dedi. Eşim  annesinin başına soğuk su dökerek biraz rahatlattı. Fakat bende artık dayanamaz duruma gelince erkenden kalkmak zorunda kaldım. Eve gelince bahçemde ağacımın altında en az iki saat oturduktan sonra biraz rahatladım ve eve çıktım. İstanbul gerçekten yanıyormuş Mevlam dışarda, güneşin altında çalışanlara yardım etsin.
Sevgi ve saygılarımla 

9 yorum:

Ahmet GENCAL dedi ki...

Sakallarını kestiğini hiç kimse fark etmemiş mi abicim?
Ne kadar yakışıklı olmuşsun!

Havalar gerçekten çok sıcak, evimiz manolomalı olduğu halde yanıyor, Allah yardım etsin tüm hastalara, nasıl nefes alıyorlar?

Ne güzel çıkmışız resimlerde değil mi? Sen, Sebo, Ben ! Sakalı kesince benden genç görünüyorsun, çok güzel olmuş tekrar sıhhatler olsun!

sevim dedi ki...

siz sıcaktan kaçtınızda ya kerdeşiniz ailesi nasıl yaşıyorlaR BİRDE ONLARI DÜŞÜNÜN
BURALARDADA ÇOK BUNALMIYORUZ AMA IŞARIDA ÇALIŞANLARA VE ÖZELLİKLEDE ORUÇ TUTANLARA RABBİM YARDIM ETSİN
NE KADAR GÜZEL BAHÇE DOĞAL HAYAT HAYVANLAR KARASUDAKİ HAYATIMI HATIRLATTI BANA

zoitsa dedi ki...

ya ne kadar güzrl bir ailesiniz..tüm bloğunuzu okudum..Allah hep böyle güldürsün

sarkaç dedi ki...

Fuat Bey, bahçenizin sonbaharı karşılayışını merak ediyorum. Umarım bahçenizden yeni haber alamayışımız sadece yeni göreviniz(bloglardan seçmeler) sizi meşgul ettiği içindir .

Selamlar

Muhammed Atasever dedi ki...

sitemize yorum bırakmayınız saygılarımla lezzetsarayı

YASEMINLERIM dedi ki...

GUZEL DILEKLERINIZ ICIN TESEKKUR EDERIM BENDE RAMAZAN BAYRAMIZINI KUTLUYORUM SEVDIKLERINIZLE BERABER SAGLIK VE HUZUR ICINDE GECIRMENIZI DILERIZ. BAYRAM TUM INSANLIGA HAYIRLI OLSUN!

Pikerita dedi ki...

Tu hermano y tú sois iguales y eso es bonito.
Gracias por visitar y comentar mi blog. Tu blog infunde mucho cariño.
Un cordial saludo. Lourdes.

Yıldız dedi ki...

Geçmiş bayramınız kutlu olsun ..

muko dedi ki...

fuat bey bloğumda ödülünüz var uğrayıp alırmısınız

Related Posts with Thumbnails