29 Temmuz 2010 Perşembe

KUZULAR ÇOK HEYECANLILAR


KUZULAR ÇOK HEYECANLILAR
6 Ağustos yaklaştıkça kızım Fatmanur, oğlum Sabahattin'in heyecanları artmaya başladı. Girdikleri SBS sınav sonuçları o tarihte belli olacak. Sınava ilk girdiklerinde fazla heyecenlarını belli etmiyorlardı. Televizyondan ve internetten, çözdükleri soruların cevaplarını  hesapladılar ve her ikisi de 400 yakın bir puan bekliyorlar.
Sınav sonuçlarının açıklanacağı gün yaklaşırken her ikisinin de kendine güvenleri sanki biraz azaldı. Puanlarında da düşüş var gibi. Başbaşa kaldıklarında hiç okuldan sınavdan konuşmayan kuzular bakıyorum "SBS'den kaç puan alırız?""Acaba sen mi?  yüksek alırsın ben mi?" gibi konuşmalar heyecanlarının doruk noktasına çıktığını gösteriyor.
Aslında çocuklarımızın bu gibi sınavlarla streslerinin yükselmesi hiç hoşuma gitmiyor. Bence çocukların meslek seçimlerinde kabiliyetlerinin ön plana alınarak öyle seçim ya da sınav edilmeleri gerekir.

Sevgi ve saygılarımla.

5 yorum:

sarkaç dedi ki...

İnşaallah hayırlı sonuçlar alırlar.

Krema Tadında dedi ki...

inşallah istedikleri gibi sonuçlar alırlar başarılar ....

Jacqueline dedi ki...

onları çok iyi anlıyorum,ben de kpss sonuçlarını bekliyorum.inşallah güzel puanlar alırlar,istedikleri gibi.Allah gönüllerine göre versin.

Fuat Gencal dedi ki...

Güzel ve içten yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

nokuruncocuklari dedi ki...

inşallah iyi ve hayırlı sonuçlar alırlar...

Related Posts with Thumbnails